تهاتر

تهاتر

تهاتر به هر نوع معامله ای گفته می شود که در آن دو کالا به صورت مستقیم مبادله می شوند . در واقع تهاتر همان مبادله پایاپای می‌باشد و کالاهایی که با هم معاوضه می‌شوند باید در حد و ارزش یکدیگر باشند اما از لحاظ حقوقی تهاتر حالتی است که به موجب آن یک طلبکار به دلایلی به بدهکار مدیون می شود.در بازارهای جهانی و بین الملل تهاتر یا barter  در واقع به عنوان معنای اصلی و در صنایع مختلف از جمله تجارت،ساختمان و حتی گردشگری و… به کار می‌رود اما در کشور ما پر رنگ ترین کاربرد تهاتر در بخش ساختمان و تجارت می‌باشد.از همین رو با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلاتی از قبیل تورم، رکود ،نوسانات ارزی، کاهش نقدینگی بازار و … سازندگان و فعالان صنعت ساختمان را بر آن داشت تا ملک‌های خود را با کالاهای دیگر اعم از ملکی و یا غیر ملکی مبادله کنند از این طریق ریسک ناشی از تبدیل ملک به پول نقد و کاهش ارزش آن با توجه به تورم را کاهش دهند.

 تهاتر یک از بهترین روش‌های تامین منابع مالی پروژه های عمرانی و ساختمانی است برای مثال هنگام مشارکت در ساخت یکی از طرفین زمین را در اختیار دیگری میگذارد و دیگری در ازای کاری که انجام می‌دهد به جای پول نقد با توافق یکدیگر واحد‌ها را بین یکدیگر تقسیم می‌کنند. تهاتر املاک با موارد مختلفی از جمله ملک دیگر، خودرو، کالا، مصالح ساختمانی و … انجام می شود. تهاتر با مصالح ساختمانی از رایج ترین انواع تهاتر می‌باشد و فروشندگان مصالح ساختمانی در ازای مصالحی که در اختیار سازندگان قرار می‌دهند بخشی از ملک را دریافت می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین مسائل در تهاتر امنیت معامله است.یعنی دو طرف باید با اطمینان کامل به یکدیگر بتوانند معامله را به انجام برسانند.از همین رو اعتبار و سابقه طرفین مسئله بسیار مهمی در این زمینه می‌باشد.هلدینگ سلام به عنوان مبتکر روش‌های نوین سرمایه گذاری با داشتن بیش از یک دهه تجربه مدیریتی جناب آقای خانی با ارائه راهکارهای حمایتی در صنعت ساختمان و تجارت از طرق مختلف از جمله تهاتر آماده تامین منابع پروژه های شما عزیزان می‌باشد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *