خانه های هوشمند

خانه هوشمند به تنظیمات پیشرفته خانه اطلاق می شود که در آن می‌توان وسایل و دستگاه ها را از راه دور و با اتصال به اینترنت با استفاده از تلفن همراه یا سایر دستگاه های شبکه از راه دور کنترل کرد.

دستگاه‌های موجود در یک خانه هوشمند از طریق اینترنت بهم متصل می‌شوند و به کاربر این امکان را می‌دهند عملکردهایی مانند دسترسی امنیتی به خانه، دما، روشنایی و سینمای خانگی را از راه دور کنترل کند.

این سیستم‌ها  بر روی تلفن همراه یا سایر دستگاه های شبکه نصب شده است و کاربر می تواند برنامه‌های زمانی را برای اعمال برخی تغییرات ایجاد کند.

لوازم خانگی هوشمند دارای مهارت‌های خودآموزی هستند تا بتوانند برنامه‌های مورد نیاز  صاحب خانه را یاد بگیرند و در صورت لزوم تنظیماتی را انجام دهند.

خانه های هوشمند با کنترل روشنایی موجب کاهش مصرف برق و صرفه جویی در هزینه های مربوط به انرژی می‌شود.

برخی از سیستم‌های اتوماسیون خانه در صورت تشخیص حرکتی که در خانه وجود دارد ، به صاحب خانه هشدار می‌دهند. برخی از این سیستم‌ها می‌توانند در صورت بروز شرایط ضرروری با مقامات پلیس یا آتش نشانی نیز تماس بگیرند. سرویس‌هایی مانند زنگ در هوشمند، سیستم امنیتی هوشمند و لوازم هوشمند همه بخشی از این فناوری هستند، در واقع شبکه ای از اشیا فیزیکی است که می تواند اطلاعات الکترونیکی را جمع آوری و به اشتراک بگذارد.

استفاده از فناوری‌های هوشمند در سیستم خانه‌ها موجب آسایش و راحتی صاحبان خانه شده و از طرفی در جهت معماری پایدار نیز قدم برداشته می‌شود. به جای کنترل دستی سیستم‌های مختلف خانه و به منظور جلوگیری از هدر رفت انرژی می‎‌توان با استفاده از یک دستگاه هوشمند همه این سیستم‌ها اعم از روشنایی، دما، صوتی و تصویری و … را کنترل کرد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *