دانستنی‌های جالب در مورد بیت‌کوین

ارز دیجیتال

ارز دیجیتال


دنیای رمز ارزها

دنیای رمز ارزها دنیایی است که بسیاری هنوز با آن به‌صورت کامل آشنا نشده‌اند. در مقالات قبل تا حدودی در مورد ارزهای دیجیتال صحبت کردیم. اکنون می‌خواهیم دانستنی‌های جالب در مورد بیت‌کوین رو بررسی کنیم. ارزهای دیجیتال حوزه‌ای نسبتاً جدید در بسیاری از کشورها می‌باشد و به علت جدید بودن جذابیت‌هایی را نیز دارا می‌باشد.

تاریخچه بیت‌کوین

شروع این داستان را می‌توان از سال 2008 هنگامی که مقاله‌ای با عنوان معرفی نوعی پول الکترونیک به نام BitCoin منتشر شد، دانست. معرفی که تحول عظیمی را تا به امروز در دنیای دیجیتال به وجود آورده است. ساتوشی ناکاموتو فردی که به‌صورت ناشناس برای اولین‌بار این معرفی را انجام داد و ارز بیت‌کوین نیز اولین ارز دیجیتالی بود که به‌وسیله آن می‌توان خرید و سفارش آنلاین انجام داد. لازم به ذکر است خالق بیت‌کوین دارای هویتی نامشخص است و هویت وی تا کنون برای کسی مشخص نشده است گرچه حدس‌هایی در این مورد زده شده است و از اشخاصی نیز اسم برده شده اما قطعی بودن آن مشخص نیست و به فردی مرموز برای جهانیان تبدیل شده است.

محدود بودن تعداد بیت‌کوین‌ها نیز از دیگر ویژگی‌های این رمزارز است. رقم نهایی که برای بیت‌کوین تخمین زده شده 21 میلیون می‌باشد که بیشتر از 86 درصد آن استخراج شده است و باتوجه‌به پیچیدگی فرایند ماینینگ باگذشت زمان استخراج آن سخت‌تر خواهد شد.

کیفِ پول بیت‌کوین کلیدِ دارایی شماست. اگر آن را از دست بدهید یعنی تمامِ دارایی‌تان رفته است. به عباراتی اگر از کیفِ پول آنلاین استفاده می‌کنید و رمزش را فراموش کرده‌اید یعنی تمام بیت‌کوین‌های خود را از دست داده‌اید. بر طبق محاسبات 20  تا ۳۰ درصد بیت‌کوین‌های شبکه غیرقابل‌استفاده است چون صاحبانشان کلیدِ خصوصی را گم‌کرده و دسترسی به کیف پول ندارند.

در سال 2011 اولین ارزهای دیجیتال در رقابت با بیت‌کوین معرفی شدند که همان آلت‌کوین‌ها می‌باشند اما در حال حاضر با وجود بیش از ۱۶۰۰ ارز دیجیتال بیت‌کوین به‌تنهایی نصفِ حجمِ مبادلات را به خود اختصاص داده است؛

خرید پیتزا با بیت کوین

در آخر داستان‌های جالبی دررابطه‌با بیت‌کوین اتفاق افتاده که از جمله آن ها می‌توان به ماجرای خرید پیتزا در سال 2010 اشاره کرد!! 10 هزار واحد بیت‌کوین برای خرید دو پیتزا پرداخت کرد. اگر با قیمت امروز محاسبه کنید می‌توان گفت مبلغی در حدود 40 میلیون دلار برای خرید دو پیتزا پرداخت کرده است!

 

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *