سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی و محیط زیست

سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی و محیط زیست


HSE

این عبارت مخفف شده Health, Safety and Environment  به معنای سلامت(بهداشت)، ایمنی و محیط زیست است. سیستم HSE ابزار مدیریتی است که در واقع در جهت بهبود ایمنی در پروژه ها استفاده می‌شود و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اما متاسفانه در بسیاری از موارد، ارزیابی‌های فنی این برنامه، به دلیل عدم توجه پیمانکاران مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

این برنامه که در واقع برای ایمن سازی پروژه استفاده می‌شود، تمامی طرح‌ها دستورالعمل‌ها و تعهدات و الزاماتی که برای دستیابی به بالاترین سطح ایمنی از سوی خود پیمانکار یا کارفرما وجود دارد را جمع بندی و تشریح می‌کند. از این طریق میزان ریسک در پروژه نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و برنامه ریزی برای کنترل عوامل خطر صورت می‌گیرد. از آنجایی که بهداشت و محیط زیست نیز ارتباط تنگاتنگی با مسائل ایمنی دارند بنابراین این برنامه در برگیرنده کنترل و بهبود بخشیدن به هر سه موضوع می‌باشد.

مزایای استفاده از این HSE :

  • ارزیابی مؤثر ریسک‌ها و کاهش آن‌ها
  • ایجاد بستر مناسب برای بهبود بهره‌وری و تعالی سازمان
  • جرایی ساختن الزامات و طرح‌های موجود درزمینهٔ های بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست
  • ایجاد بستر مناسب برای بهبود مستمر سامانه مدیریت
  • کاهش زیان‌های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از حوادث

 

آموزش کارکنان از مهم ترین برنامه ها برای بهبود بخشیدن به عملکرد و بازدهی پروژه می‌باشد. یکی از خدمات ما در شرکت سلامت هلدینگ سلام،  ارائه برنامه مدیریت بحران به منظور توانمند سازی کارکنان در مواجه شدن با حوادث و بحران‌ها در راستای کاهش تاثیراث حوادث و افزایش آمادگی در موقعیت‌های بحرانی می‌باشد. ما با بکارگیری سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) می‌کوشیم با تامین ایمنی کارکنان و کاهش تاثیرات مخرب پروژه بر محیط زیست بستری مناسب در جهت افزایش بهره‌وری پروژه فراهم کنیم.

 

 

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *