شناسنامه فنی و ملکی ساختمان

شناسنامه فنی ساختمان

شناسنامه فنی و ملکی
شناسنامه فنی و ملکی ساختمان در واقع سندی است که به وسیله آن شما می‌توانید به طور کامل از رعایت استاندارهای فنی مهندسی و ساخت ملک اطمینان حاصل کنید. در این سند مشخصات فنی ملکی به ثبت رسیده و بر طبق قوانین تمامی ساختمان ها باید این سند را دارا باشند. دریافت مجوز پایان کار نیز در گرو دریافت شناسنامه ملکی و فنی می‌باشد. شناسنامه فنی و ملکی ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی صادر و توسط وزارت مسکن و شهرسازی ارائه می‌شود.
این سند در قالب فرم‌هایی در اختیار سازنده قرار میگیرد تا اطلاعات فنی لازم را وارد کند سپس این اطلاعات را به همراه گواهی عدم خلافی، کپی شناسنامه مالک، کپی کارت ملی، کپی سند مالکیت به سازمان نظام مهندسی ارائه میدهد. سپس این سازمان بعد از بررسی‌های لازم یک مهندس ناظر تعیین شده و اطلاعات ثبت شده را با مشخصات ملک تطبیق داده و ساختمان را از نظر استانداردهای فنی مهندسی ارزیابی می‌کند و با موافقت و رضایت او شناسنامه فنی و ملکی ساختمان صادر می‌شود.
طراحی و صدور این شناسنامه‌ها هزینه‌هایی را به همراه دارد که بر طبق تعرفه هر سال توسط سازمان نظام مهندسی پیشنهاد می‌شود و توسط وزارت مسکن و شهرسازی نیز به تایید می‌رسد و در نهایت سازندگان و مالکان موظف به پرداخت این هزینه می‌باشند.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *