عقب نشینی ساختمان

عقب نشینی ساختمان


عقب نشینی ساختمان

معمولا دولت ها با اهداف مختلفی دست به بازسازی و نوسازی فضاهای شهری میزنند تا از این طریق بتوانند رفاه و آسایش شهروندان را فراهم کرده و از طرفی استانداردهای لازم در بافت شهری و زیبایی شهری را رعایت کنند.

شهرداری‌ها با اختیاراتی که قانون به آنان واگذار کرده است موظف به اجرای طرح های بازسازی و نوسازی هستند. یکی از مهم ترین طرح‌های شهرداری، عریض کردن معابر می‌باشد. گاهی اجرای این طرح ها حریم املاک دیگر را در بر میگیرد و مالکین به منظور رویکردهای عمومی دولت باید نهایت همکاری را با شهرداری‌ها داشته باشند. البته قانون به صورتی تنظیم شده است که حقی از مالکان پایمال نشود. برای اجرای این طرح‌ها شهرداری موظف است به مالکان اطلاع لازم را داده و آنان را پیش از انجام طرح آگاه سازند.

اگر با اجرای این طرح به قسمتی یا تمام ملک خسارتی وارد شود پس از بررسی کارشناس، شهرداری موظف به پرداخت زیان به مالکان می‌باشد. اگر ملک و یا زمین مالک به طور کامل در طرح‌های شهرداری قرار بگیرد شهرداری موظف به پرداخت ارزش ملک در سال گذشته به علاوه پرداخت 6درصد مبلغ اضافی نیز می‌باشد.

برای اطلاع از این که آیا ملک در طرح‌های عقب نشینی شهرداری قرار می‌گیرد و یا خیر، مالکین می‌توانند به شهرداری منطقه مورد نظر مراجعه کرده و موقعیت ملک خود را بررسی کنند.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *