فناوری اطلاعات و ارتباطات


فناوری ICT

فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) اصطلاحی است که طیف وسیع‌تری برای فناوری اطلاعات (IT) را در بر گرفته و به تمام فناوری‌های ارتباطی از جمله اینترنت، شبکه های بی سیم، تلفن های همراه، رایانه‌ها، نرم افزار، میان افزار، کنفرانس ویدئویی، شبکه‌های اجتماعی و سایر موارد اشاره دارد.

برنامه‌ها و سرویس‌های رسانه‌ای که به کاربران امکان دسترسی، بازیابی، ذخیره، انتقال اطلاعات را به صورت دیجیتالی می دهد. در ICT بیشتر تاکیید بر ارتباطات و تبدیل آن ها به ارتباطات دیجیتالی می‌باشد. در واقع ICT  به نوعی دسترسی به اطلاعات را از طریق ارتباطات از راه دور امکان پذیر می‌سازد. از این فناوری در حوزه‌های مختلفی استفاده می‌شود. در حوزه های پزشکی استفاده از این فناوری می‌توان به صورت آنلاین دسترسی مستقیم به پرونده پزشکی داشت و به صورت آنلاین مراحل درمان و معالجه را پیگیری کرد از این طریق میزان خطاهای پزشکی احتمالی کاهش یافته و به بهبود ایمنی پزشکی و درمان کمک می‌کند. در صنعت ساخت و ساز نیز استفاده از این فناوری به بهبود و رشد بهره‌وری کمک میکند.

در واقع استفاده از این فناوری در سخت افزار، نرم افزار و تجهیزات ارتباطی رایانه به شما امکان دسترسی و امکان برقراری ارتباط آسان در سطح محلی و حتی بین المللی را می دهند.در صنعت ساخت و ساز این فناوری می‌تواند موقعیت یابی، انتخاب مواد، طراحی، اجرا و دیگر روندهای پروژه را کاملا تخصصی و منحصر به فرد کند و با کاهش ریسک پروژه نرخ بازدهی آن را افزایش دهد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *