قراردادهای تامین مالی(قسمت دوم)

تامین منابع مالی

قرارداد BLT

در این نوع قرارداد، بخش خصوصی نسبت به ساخت پروژه اقدام نموده و دولت هزینه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را از محل اعتبار پروژه تحت یک شرایط برنامه توافق شده پرداخت می‌کند. در این روش که ملک یا محل انجام سرمایه گذاری متعلق به بخش دولتی است، و درآمد حاصل از سرمایه گذاری بخش خصوصی به دولت پرداخت شده و در ازای آن در طول دوران مشارکت اجاره معین شده در قرارداد را دریافت می‌کند.

یکی دیگر از مهم ترین روش‌های مورد استفاده در تامین منابع قرارداد EPCF می‌باشد.متاسفانه با وجود ظرفیت بالا برای بهره‌وری ،این قرارداد کمتر مورد توجه قرار گرفته و پروژه های ناموفقی به دلیل عدم آگاهی و مدیریت رقم خورده است.در واقع این قرارداد مخفف عبارات Engineering, Procurement, Construction, finance  می‌باشد که به معنای مهندسی،تدارکات(تجهیزات)،ساخت و ساز و تامین مالی پروژه می‌باشد.در واقع با استفاده از این روش یکپارچگی مدیریت پروژه باعث بهینه سازی پروژه و افزایش بهره‌وری و همچنین ایجاد ارزش افزوده در منابع نقدی و غیر نقدی می‌باشد.

ما در هلدینگ سلام به عنوان مبتکر روش‌های نوین تمامی قراردادهای مشارکت رو با رویکرد بهینه سازی پروژه و ایجاد ارزش افزوده در منابع نقدی و غیر نقدی به چالش کشیده و از این طریق به رفع نواقص و کمبودها در این قرارداد ها پرداختیم.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *