قرارداد R.O.T هلدینگ سرمایه گذاری سلام

قرارداد R.O.T هلدینگ سرمایه گذاری سلام


قرارداد R.O.T

یکی از روش‌های مورد استفاده دیگر در تامین منابع استفاده از قرارداد ROT  می‌باشد. در واقع به نوعی می‌توان آن را در ساماندهی پروژه‌های ناموفق نیز به کار برد. این قرارداد مخفف  Restoration به معنای بازسازی یا نوسازی Operation  به معنای بهره‌برداری و Transfer به معنای تحویل و یا همان انتقال می‌باشد.

 به این معنی که پروژه نیازی به شروع از صفر را ندارد بلکه نیازمند بازسازی و نوسازی می‌باشد به همین علت می‌توان در ساماندهی پروژه های ناموفق نیز آن را به کار برد. در این قرار داد تامین کننده منابع از طریق احیاء و بازسازی پروژه اقدام به بهره برداری از پروژه کرده و سپس آن را به بخش مربوطه انتقال می دهد.

یکی دیگر از انواع همین قراردادها که شباهت زیادی نیز به قرارداد ROT  دارد قرارداد R.O.L.T می‌باشد این قرارداد در واقع مانند قرارداد بازسازی است با تفاوت آن که سرمایه گذار از طریق سود ناشی از استفاده و یا اجاره پروژه سرمایه خود را بازمی‌گرداند. در این حالت لازم است پروژه خود قابلیت اجاره و یا کسب درآمد را دارا باشد. گستره قراردادهای تامین منابع بسیار وسیع میباشد و از این جهت می‌توان با روش‌های متفاوتی از آن‌ها استفاده کرد.برای مثال در حالتی پروژه‌ای نیاز به مدرنیزه شدن و به روز شدن را دارد که در اصطلاح به آن M.O.T نیز گفته می‌شود و سرمایه گذار پس از کار کردن و مدرن کردن پروژه آن را به مالک اصلی باز میگرداند و سهم خود را از طریق استفاده از پروژه و یا … دریافت می‌کند.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *