پایان کار ساختمان

مجوز پایان کار ساختمان

هنگامی که شروع به ساخت و ساز می‌کنید نیاز به مجوزات مختلفی دارید یکی از این مجوزات، مجوز پایان کار ساختمان می‌باشد. در واقع شهرداری پس از اتمام کار ساخت و ساز، ساختمان را از لحاظ استانداردهای لازم بررسی کرده و اگر مطابق اصول و قواعد ساختمان ساخته شده باشد و از نظر سازمان نظام مهندسی و شهرداری و سایر نهادهای مربوطه ایرادی به ساختمان وارد نباشد، مجوز پایان کار ساختمان را صادر می‌کند. دریافت مجوز پایان کار ساختمان الزامی می‌باشد چون در غیر این صورت امکان دریافت سند و یا صورت مجلس تفکیکی فراهم نمی‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت پایان کار:

اصل و کپی سند مالکیت

۲- اصل و کپی شناسنامه وکارت ملی

۳- درصورت فوت مالک اصل و کپی انحصار وراثت و کپی مدارک شناسایی ورثه

۴- اصل و کپی فیش عوارض نوسازی سالیانه

۵- اصل و کپی فیش آب، برق، گاز، تلفن

۶- ارائه کارت سازه، برگه اتمام عملیات ساختمانی و کلیه گزارشات مرحله‌ای و همچنین تاییدیه استاندارد برای آسانسور در ساختمان‌های نوساز

۷- اصل و کپی پروانه ساختمانی

۸- نقشه معماری ملک دارایی مهر شهرداری منطقه به همراه CD

لازم به ذکر است برای انجام عملیات ساخت و ساز دریافت جواز یا پروانه ساخت از سوی شهرداری الزامی می‌باشد و اگر بدون دریافت این مجوز ساخت و ساز انجام گیرد غیر قانونی بوده و پیگردهای قانونی به همراه دارد. برای دریافت پایان کار نیز لازم است پروانه ساخت به همراه مدارک بالا به شهرداری ارائه شود.

ما در دپارتمان املاک و مستغلات سلام مشاوره تخصصی در زمینه مجوزات شهرداری از جمله جواب کمیسیون‌ها، تغییر کاربری، پروانه، تراکم، سقف اضافه، خلافی و جریمه، تخفیف و تقسیط، پایانکار و تایید پارکینگ، تفکیک سند و … ارائه داده و با پشتیبانی موسسه حقوقی سلام شما را در این راه همراهی می‌کنیم.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *