گردشگری-سلامت هلدینگ سلام

گردشگری-سلامت هلدینگ سلام


امروزه یکی از بزرگترین و درآمدزا ترین صنایع دنیا، صنعت گردشگری می‌باشد. سهم این صنعت در تولید ناخالص ملی جهان در حال افزایش است به همین علت توجه به آن باید از الویت های هر دولت و سازمانی قرار گیرد. این صنعت همچنین از شاخه‌ها و انواع مختلفی تشکیل شده است که یکی از آن ها گردشگری سلامت می‌باشد. گردشگری سلامت نیز به عنوان یکی از بخش‌های رو به رشد خود با اهداف گوناگونی از جمله اهداف درمانی، گذراندن دوران نقاهت، استفاده از منابع طبیعی یک کشور و به صورت کلی اهداف درمانی و پزشکی و … تعریف می‌شود.

از انواع گردشگری سلامت می‌توان به سه نوع گردشگری پیشگیرانه، گردشگری درمانی، گردشگری صحت اشاره نمود.

در گردشگری درمانی سفر برای درمان خاص یا عمل در بیمارستان ها یا مراکز درمانی خارج از کشور انجام می‌پذیرد.

گردشگری صحت که به آن گردشگری شفابخش نیز گفته می‌شود، از امکانات طبیعت (آب گرم ها و آ بهای معدنی، دریاچه‎‌‌ی نمک، لجن های طبی، شن زارهای رادیو اکتیو، حمام های گیاهی، خورشید و آب و هوا و مانند آن) استفاده می‌شود.

در گردشگری پیشگیرانه نیز تمام منابع طبیعی مورد استفاده قرار گرفته و هدف از آن مشابه  گردشگری صحت می باشد با این تفاوت که افراد ناراحتی یا بیماری خاصی ندارند، بلکه در واقع از بروز بیماری و ناراحتی جسمی و روحی جلوگیری می‌کنند.

کشور ایران از نظر منابع طبیعی دارای پتانسیل بالایی در این زمینه می‌باشد  استقرار چشمه های آبگرم در نقاط مختلف کشور از جمله اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، سیستان و بلوچستان، استان مازندران و … ، همچنین وجود غارهای نمکی نیز از ظرفیت‌های کشور عزیزمان در جذب گردشگران سلامت به شمار می‌آید. چالش پیش روی این صنعت در ایران، عدم وجود زیر ساخت‌های مناسب می‌باشد که سرمایه گذاری و برنامه ریزی در این مقوله می‌تواند ایران را به سرآمد توسعه
گردشگری سلامت در منطقه تبدیل کند. از همین رو هلدینگ سلام با احداث زنجیره هتل بیمارستان ها و دهکده های سلامت در تلاش است گامی به سوی تحقق این هدف بردارد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *